Energiasalvestid on muutumas üha olulisemaks osaks meie energia infrastruktuurist. Nende roll on kriitiline taastuvenergia, nagu päikese- ja tuuleenergia, efektiivseks integreerimiseks energiavõrkudesse. Kuna taastuvenergia tootmine on tihti ettearvamatu, aitab energiasalvestus tagada stabiilse energiavarustuse ka siis, kui loodusjõud ei tööta meie kasuks.
Üks olulisemaid energiasalvestite tehnoloogiaid on liitium-ioon patareid, mida kasutatakse laialdaselt nii elektrisõidukites kui ka kodustes energiasüsteemides. Lisaks arendatakse kiiresti välja vesinikutehnoloogiaid ja suurte mahutite jaoks sobivaid gravitatsioonilisi energiasalvesteid. Kõik need lahendused aitavad vähendada sõltuvust fossiilkütustest ja parandada energiatootmise efektiivsust.
Energiasalvestite tähtsust rõhutab ka Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) juht Fatih Birol, kes on öelnud:
Energiavarustuse stabiilsus ja keskkonnahoidlikkus on energiasalvestite arengu kaks alustala.
Tõepoolest, ilma tõhusate salvestuslahendusteta jääksid paljud rohelised energiaallikad alakasutatuks, kuna nende tootlikkus ei vasta alati energiavajadustele.
Lisaks keskkonnaalasele kasule on energiasalvestitel majanduslik potentsiaal. Need võivad vähendada elektriarveid, võimaldades kodutarbijatel salvestada elektrit odavama hinnaga tundidel ja kasutada seda kallimatel tipptundidel.
Seega ei ole energiasalvestid mitte ainult tehnoloogiline uuendus, vaid ka oluline samm kestlikuma ja puhtama tuleviku poole. Tugeva arendustöö ja investeeringutega võib see valdkond mängida võtmerolli globaalse energiaülemineku toetamisel.